Înscrie-te în asociaţie!

Ce înseamnă să fiţi membru al Asociaţiei Pro Psiho

• Rezonaţi cu scopul şi obiectivele asociaţiei, aşa cum sunt descrise în statutul asociaţiei.
  • Doriţi să susţineţi asociaţia şi obiectivele acesteia punându-vă în valoare:
    • competenţele specifice: talentele şi abilităţile, cunoştinţele şi experienţa profesională;
    • ideile şi viziunile, prin participarea directă sau indirectă la activităţi de:
      • promovare a sănătăţii mintale, psihoterapiei şi dezvoltării personale pe tot parcursul vieţii;
      • prevenire / reducere a unor probleme de sănătate psihică şi relaţională la nivelul populaţiei;
    • spiritul de iniţiativă, lucrul în echipă, comunicarea interdisciplinară şi interculturală;
    • contribuţiile financiare: cotizaţia anuală şi acţiuni de mobilizare de fonduri din donaţii şi sponsorizări.
  • Membrii susţinători care se implică în mod constant în activitatea asociaţiei pot alege să devină membri asociaţi, dobândind astfel drept de vot în cadrul Adunărilor Generale.

Ce beneficii puteţi avea ca membru:

• Fiecare membru va primi o legitimaţie pentru anul în curs, cu ajutorul căreia:
    • poate beneficia (gratuit sau cu reducere) de oricare dintre programele şi serviciile iniţiate şi oferite de asociaţie;
    • are reduceri de preţ la unele dintre serviciile oferite de partenerii şi colaboratorii asociaţiei (cabinete de psihologie, organizaţii non-guvernamentale, firme şi alte instituţii locale).
  • Cu ocazia evenimentelor în organizarea cărora veţi alege să vă implicaţi voluntar, vă veţi dezvolta abilităţi specifice administrative, de comunicare şi relaţionare, cât şi abilităţi de lucru într-o echipă interdisciplinară.
  • Veţi fi primii care vor afla despre oportunităţile şi programele oferite de Asociaţia Pro Psiho, pentru că veţi fi răspândacii informaţiilor pe care le veţi considera utile publicului larg, putând adăuga desigur propria voce şi opinie cu privire la acestea şi la importanţa lor pentru comunitate.

Cum puteţi deveni membru:

Pasul 1: completaţi formularul de înscriere de mai jos, în baza căruia vă vom putea contacta.
Pasul 2: vă vom contacta în cel mai scurt timp pentru a confirma înscrierea în asociaţie.
Pasul 3: veţi achita taxa de înscriere (20 lei) şi cotizaţia anuală (80 lei în anul 2016). Plata se efectuează în contul Asociaţiei Pro Psiho, RO76RNCB0805147042770001, deschis la Banca Comercială Română.
Pasul 4: veţi primi legitimaţia de membru în decurs de maxim o săptămână.

Formular de înscriere în Asociaţia Pro Psiho

*Obligatoriu

Imagine fără legendă
    Aceasta este o întrebare obligatorie
    Nu trimiteți parole prin formularele Google.